מערב סיני ומצרים-1973

 

תמונות ממערב סיני, תעלת סואץ ומזרח מצרים- 1973

 

בחודש דצמבר 1973, פחות מחודשיים אחרי תום מלמת יום כיפור הנוראה, הצטרפתי כטכנאי לצוות גלי צהל שסייר במרחבי סיני, נפגש עם אנשי מילואים ושידר כתבות וד"שים למשפחות הנמצאות, הרחק במרכז מדינת ישראל. את נרות החנוכה הדלקנו במחנה טסה שהיה ממוקם בין רפידים לתעלת סואץ. משם הגענו לתעלת סואץ, אותה חצינו על גבי גשר ברוך שהקימו מספר שבועות קודם לכן אנשי חיל ההנדסה. גשר זה היה אחד משלושת הגשרים שהוקמו על התעלה לצורך צליחתה לצד המערבי.
במערב לתעלת סואץ פגשנו בחיילים ישראלים שסיירו במקום. ראינו גם אזרחים מצריים שלוו בחיילי האום וסיירנו בעיר סואץ שבניניה היו מנוקבים בכדורים, זכר למלחמה שהתנהלה במקום מספר שבועות לפני כן בין כוחות ישראלים למצריים.
גלי צה"ל הקימו בפאיד שבשטח מצרים ממערב לתעלת סואץ אולפן קטן במבנה נטוש, סמוך לשדה התעופה וממנו העברנו את השידורים ל"ארץ". במשך בתקופת השהות באזור של כשבועים צילמתי תמונות שמבחר מהן אני מעלה באתר זה. התמונות בהן אני מופיע צולמו במצלמתי.
אני מזמין את הגולשים להעביר אלי תמונות מתקופה זו בליווי סיפור על חוויותיהם מהשהות באזור. בכך יהווה אתר זה עוד זכרון מוחשי יותר לדורות הבאים למלחמה שהייתה עקובה מדם, מלחמת יום כיפור.

ישראל פרקר -ראשון לציון
יומן מלחמת יום הכיפורים של סרן שוקה בר-און
בחזרה לעמוד אלבום התמונות הראשי

כל הזכויות שמורות לישראל פרקר